راه طولانی پیشرفت بریس ارتودنسی کودکان

///راه طولانی پیشرفت بریس ارتودنسی کودکان
راه طولانی پیشرفت بریس ارتودنسی کودکان 2018-03-12T11:59:06+00:00
آیا فکر درمان ارتودنسی کودکان، خاطرات دردناک دهان فلزی را برایتان یادآور می شود؟ تمسخر کودکان دیگر، گیر کردن غذا میان براکت ها حتی به مدت چندین روز و تنظیمات دردناک هر هفته تجربیاتی هستند که به گذشته ارتودنسی تعلق دارند.

والدین امروز می توانند با خیال راحت تری به این موضوع فکر کنند. با تشکر از پیشرفت های خیره کننده تکنولوژی، دستگاه های ارتودنسی برای کودکان امروزی ، سبک تر، جالب تر و راحت تر از دستگاه های عذاب آوریست که در گذشته استفاده می شده است. دستگاه های امروزی حتی سریع تر کار می کنند، در نتیجه نیازی به استفاده طولانی از آنها نیست. این به آن معنیست که احتمال بالایی وجود دارد که پیش از پایان تحصیلات متوسطه ،ارتودنسی از روی دندان ها برداشته شود.
به دلیل اینکه دستگاه های ارتودنسی مقرون به صرفه تر از گذشته شده اند، محبوبیت بیشتری نیز یافته اند، که در نتیجه اغلب کودکان در مدرسه از آنها بهره می برند. تنوع جالب فلزات رنگی و بندهای کشی رنگارنگ می تواند “دندان های پولکی” گذشته را به دستگاهی مد روز و جالب بدل کند.

انتخاب مناسب دستگاه ارتودنسی در کودکان

بسته به شدت وضعیت بایت و مشکلات راستای دندان ها، برخی از کودکان، ارتودنسی نامرئی یا بریس های شفاف را انتخاب می کنند که از جنس پلاستیک ساخته شده اند. در برخی موارد هم براکت های سرامیکی به رنگ دندان استفاده می شود. با وجود آنکه براکت های شفاف کمتر از ارتودنسی های فلزی قابل مشاهده هستند، به طور کل گرانترند و درمانشان کمی بیشتر طول می کشد. بنابراین باید قبل از انتخاب به خوبی روی این مسائل دقت کرد.

ارتودنسی دندان؛ بیمار را با چالش های بسیاری درگیر می کند، و مطمئنا یکی از ناخوشایند ترین بخش های آن سفت کردن دستگاه است. خبر خوب این است که سیم های امروزی مستحکم تر و بادوام تر هستند. این به معنای ویزیت کمتر توسط متخصص ارتودنسی جهت تنظیمات جدید است. فایده دیگر پیشرفت دستگاه های ارتودنسی امروزی این است که توسعه آنها باعث شده است که دستگاهی مانند هدگیر امروزه به ندرت استفاده شود.
تنها یک چیز در تمام سالیان این دستگاه ها یکسان باقی مانده است: نیاز به بهداشت دهان و دندان خوب که از پوسیدگی دندان در استفاده از ارتودنسی جلوگیری می کند.